Dokumenty pre e-shop na stiahnutie

Žiadne komentáre

Ak chcete spustiť e-shop, a neviete si rady tak tu je stručný prehľad čo musíte mať alebo kde všade sa musíte registrovať, a aké formality musíte splniť. Načo všetko musíte myslieť aby ste mali zverejnené všetky potrebné údaje ako kontaktné údaje firemné údaje , obchodné podmienky atď..

Živnosť

V prvom rade, ak chcete predávať cez e-shop tovar alebo ponúkať služby, na všetko musíte mať živnosť ! V opačnom prípade by išlo o neoprávnené podnikanie. Pre väčšinu e-shopov to bude živnosť s označením Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).

Povinné informácie o prevádzkovateľovi e-shopu

Ako sme už spomenuli, na prevádzku e-shopu potrebujete živnosť. Ako podnikateľ (či už živnostník alebo sro) musíte podľa zákona uvádzať na svojej webstránke isté povinné informácie. Tie musia byť ľahko dostupné – odporúčame ich uviesť na podstránku s názvom „Kontakt“ alebo „O nás“ či „O firme“. Musíte uvádzať nasledujúce informácie: obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu v prípade právnickej osoby, identifikačné číslo (IČO), označenie registra (živnostenský alebo obchodný) a číslo zápisu, telefónne číslo, e-mailovú adresu, adresu, na ktorej môže zákazník uplatniť reklamáciu alebo podať sťažnosť (ak je táto adresa iná ako je sídlo spoločnosti), daňové identifikačné číslo (DIČ).

Súhlas s cookies

Návštevníka e-shopu musíte informovať o tom, že sa do jeho počítača ukladajú cookies a akým spôsobom môže odmietnuť súhlas s ich ukladaním.

Obchodné podmienky

Termínom obchodné podmienky označujeme všetky informácie, ktoré by mal zákazník vedieť ešte pred nákupom. Zahŕňajú všetky povinné informácie podľa zákona, plus vaše dodacie podmienky, ceny poštovného, balného, dodacie doby atď.

Dodacie podmienky

Registračná pokladňa a doklad o kúpe

Ak si vaši zákazníci nemôžu vyzdvihnúť u vás tovar osobne, potom registračnú pokladňu nebudete potrebovať. Ak zákazníci môžu u vás platiť za tovar aj pri osobnom vyzdvihnutí, musíte mať registračnú pokladňu.Informácie na daňovom úrade.

Predaj použitého tovaru

Ak v e-shope predávate tovar s nejakou vadou, musíte to označiť nielen v e-shope, ale aj na samotnom doklade o kúpe.

Výdajné miesto

Ak zákazníkom umožňujte výdaj tovaru na svojom osobnom mieste, takýto priestor nemusíte mať nahlásený ako prevádzkareň. Podľa živnostenského zákona prevádzkarňou nie je priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.Podrobnosti získate na príslušnom živnostenskom úrade.


Dokumenty ktoré je potrebné na e-shop mať zverejnené .

Pozrite si články

Zobraziť všetky články