Ako zlepšiť kvalitu fotografií v mobile?

Žiadne komentáre

Nároky klientely v oblasti mobilných telefónov sa neustále zvyšujú. Aj z tohto dôvodu viaceré spoločnosti zdokonaľujú funkcie smartfónov, medzi ktoré patrí aj fotoaparát. Je dnes možné vytvoriť fotografiu v mobile, ktorá bude porovnateľná s fotkou zo zrkadlovky? Ako povýšiť fotografovanie smartfónom na vyššiu úroveň?

Začnite s čistým štítom

Nejde o metaforu – pred nasnímaním prvej fotografie sa uistite, že objektív fotoaparátu je čistý. Pozor na materiál, ktorým objektív vyčistíte. Bavlna, či servítka namočená vo vode môže spôsobiť poškodenie fotoaparátu, či dokonca drobné škrabance. Nesiahajte pre to hneď po prvej možnosti, ktorú máte po ruke. Handričky z mikrovlákien sú na túto činnosť ideálne.

Vyhnite sa digitálnemu zoomovaniu

Priblíženie pred zhotovením záberu nie je riešením. Zoom jednoducho oreže a zmenší obrázky – v tom sa líši od funkcie optického priblíženia, typickú pre zrkadlovku. Digitálne priblíženie nielen, že vytvorí zrnitý obraz, ale hlavne zníži rozlíšenie celkovej fotografie a s výsledkom budete viac, než nespokojní.

Ak nemáte v pláne kúpu plnohodnotného fotoaparátu, pravdepodobne jediným riešením bude investícia do smartfónu s vysokým rozlíšením kamery. Xiaomi Redmi Note 9 disponuje viacerými objektívmi fotoaparátu a na základe recenzie používateľov, je kvalita zhotovených fotografií údajne viac, než uspokojujúca. Prekážka rozostrených fotiek sa v konečnom dôsledku dá odstrániť zaobstaraním smartfónu s naozaj efektívnymi objektívmi.

Nevytvárajte vlastné svetlo – vyhľadajte ho

Ostré svetlo zo smartfónu v podobe LED záblesku vytvorí zvláštne sfarbený vzhľad snímok, v porovnaní fotografií s prirodzeným, rozptýleným svetlom z jedného, alebo viacerých zdrojov. Navyše, ak nefotíte predmety ale osobu, spravidla sa nebude cítiť dvakrát príjemne. Náš tip: Pokiaľ zámerne vyhľadávate dostatočne výkonné svetlo z konkrétnych dôvodov, vyskúšajte smartfón Xiaomi Redmi Note 9.

Zdroje svetla v podobe zapadajúceho svetla, špeciálneho interiérového osvetlenia, alebo dokonca svetla sviečok pre vyhranie sa s fotografiou sú oveľa viac efektívnejšie, ako blesk z mobilu. Ak ste naozaj bez možnosti osvetlenia, ešte vždy môžete využiť režim baterky z iného smartfónu, ktorý poskytne konzistentnejšie svetlo.

Pozrite si články

Zobraziť všetky články