Starostlivosť o domáci bazén

Žiadne komentáre

Mať doma bazén je snom mnohých ľudí. Pohodlie domáceho bazéna počas horúcich letných dní je nenahraditeľné a rovnako pokiaľ máte doma deti, ide o zaručenú zábavu. Domáci, záhradný bazén sa najčastejšie spája s nafukovacími formami, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako klasické bazény. Aj tieto bazény vo väčších rozmeroch si ale vyžadujú dávku starostlivosti. Ktoré doplnky sú potrebné pre údržbu vášho bazéna a predĺženie jeho životnosti?

Doplnky do bazéna

Keď napustíte vodu do veľkého bazéna, základná starostlivosť sa týka najmä toho, aby ste ju udržali čistú. Na to je potrebné používanie bazénovej chémie v správnom pomere, bazénovej filtrácie a rovnako môže pre väčšie bazény poslúžiť aj vysávač do bazéna. Na udržiavanie čistoty vody pomôžu aj rôzne mechanické zachytávače, s ktorými sa ale viac narobíte. Rovnako by ste mali bazén zakaždým zakrývať, aby ste ho ochránili pred mechanickými nečistotami.

Na nafukovanie je skvelým pomocníkom šlapacia, či elektrická pumpa. Rovnako môže byť skvelým príslušenstvom aj strieška, ktorá vás bude chrániť pre priamym slnkom a tak si kúpanie v bazéne môžete ešte viac užiť. Takáto strieška tiež chráni vodu pred nadmerných znečistením. Pre deti sú skvelým doplnkom aj rôzne hračky, č nafukovačky, ktoré im umožnia si kúpanie naplno užívať.

Ako sa starať o záhradný bazén?

Najprv je dôležité vybrať si správne umiestnenie bazéna, pričom by mal byť na pevnom a rovnom podklade. Pod bazén môžete dať aj ochrannú fóliu na zabezpečenie proti pretrhnutiu dna bazéna. Napustenie vody vám v prípade veľkých bazénov môže niekoľko dní trvať. Čistotu vody je potom potrebné udržiavať pravidelným čistením. Do vody sa pravidelne pridáva chlór, umiestňuje sa filtračné zariadenie. Mechanické čistenie väčších častíc je tiež nesmierne podstatné.

Na ochranu pred hmyzom môžete použiť aj rôzne prípravky na odpudzovanie. Pridávanie bazénovej chémie je základom toho, aby ste počas leta vodu nemuseli meniť a mohli si užívať čistú vodu. Pre predĺženie životnosti bazéna je tiež potrebné bazén v dobe nepoužívania dobre skladovať. Ideálne je na konci sezóny bazén vypustiť a poriadne vyčistiť. Následne ho vysušte a zložte. Uskladňujte ho pri priaznivej teplote v priestoroch, kde mu nehrozí žiadne mechanické poškodenie.

Pozrite si články

Zobraziť všetky články