Čo je SEO ?

  • 8. januára 2023
  • SEO
Žiadne komentáre

Optimalizácia webových stránok pre vyhľadávače a tým zlepšenie postavenia vášho webu proti priamej konkurencii začína uvedomením si, kto je váš cieľový klient (návštevník webu) a následne aké používa kľúčové slová, keď hľadá vaše služby a produkty.

Je teda potrebné starostlivo hľadať a definovať slová a slovné spojenia, ktoré používajú – tejto časti sa hovorí analýza kľúčových slov. Tieto vyhľadané slová potom musíte dostať na web na “dôležité” pozície = title, nadpisy H1 – H6, meta Description, popisy obrázkov, tučne zvýraznené slová, odkazy, … ale aj vlastný text web stránky by mal obsahovať častejší výskyt kľúčových slov ( pozor nesmie sa to prehnať, to by hrozila penalta zo strany vyhľadávača).

SEO optimalizácia technicka obsahova propagacniPísaním pekných seo textov sa zaoberáme a označujeme ju copywriting. Naše copywriterky vám môžu napísať text pre úvodnú stránku webu tzv. homepage, alebo aj pre viac podstránok. Táto časť sa nazýva SEO onpage a my ju ešte rozdeľujeme na Obsahové SEO (to je práve príprava kľúčových slov a textov) a Technické SEO (správne umiestnenie slov do dôležitých oblastí webu v html kóde).

A ešte je tu oblasť SEO offpage, ktorá je zameraná na propagáciu Vášho Webu v rámci Internetu – jednoducho sa dá povedať, že ide o reklamu na cudzích weboch. Táto časť napovedá vyhľadávačom, že Váš web je dôležitejší, pretože naň odkazuje mnoho cudzích serverov a tak je obľúbený. V tejto oblasti by sme Vám mohli rýchlo pomôcť prípravou PPC kampaní, ktoré Vám môžu rýchlo priviesť klientov, ale platíte za každé reklamné kliknutie nejaké drobné mince (cena je podľa konkurencie medzi 3-50 Sk za kliknutie). Príprava a “vyladenie” jednej kampane je na cca 5h.

Ako minimum pre Vás môžeme vytvoriť analýzu kľúčových slov a návrh pre title, description a nadpisy – táto práca zaberie tak 3-4 hod. pre vašu úvodnú stránku webu (tá býva najdôležitejšia), ale pokiaľ to sa SEO myslíte naozaj vážne, je treba si vytýčiť ciele, písať texty, ladiť webové stránky a sledovať, ako sa zlepšuje/zhoršuje návštevnosť, vyhodnocovať štatistiky, podporovať SEO offpage, inzerovať, tvoriť retargeting, backlinky a oveľa viac.

Skratka SEO vznikla z anglického search engine optimization. Vo voľnejšom preklade SEO znamená optimalizácia webu pre vyhľadávače. Je to akási metodika vytvárania a kódovania webových stránok tak, aby ich výsledný technický stav a obsah boli dobré na robotické spracovanie v internetových vyhľadávačoch. Cieľom je získať vo vyhľadávačoch vyššiu pozíciu na konkrétne kľúčové slová a tým početnejších a zároveň cielených návštevníkov.

 

 

zdroj:https://www.agionet.cz/

Pozrite si články

Zobraziť všetky články