Velúrové alebo kožené – ako si vybrať materiál topánok?

Žiadne komentáre
V dnešnej dobe nájdete v predaji topánky z celkom rôznorodých materiálov. Oplatí sa o nich dozvedieť niečo viac, ako aj spoznať obľúbené druhy materiálov na výrobu obuvi.

Prírodná koža

Spomedzi rôznych druhov materiálov, z ktorých je obuv vyrobená, možno v prvom rade spomenúť prírodnú kožu. Prírodná koža je veľmi elastický materiál, takže sa pri chôdzi dokonale prispôsobí nohe. Navyše ide o mimoriadne priedušný materiál, ktorý zaisťuje primeraný tepelný komfort. Vďaka použitiu prírodnej kože v topánkach sa noha nebude prehrievať ani potiť. Obuv vyrobená z tohto materiálu sa vyznačuje mimoriadnou odolnosťou, preto bude úspešne slúžiť dlhé roky. Z odporúčaných modelov koženej obuvi môžeme spomenúť okrem iného čierne lodičky na stĺpiku. Ich široký výber je dostupný na internetovej stránke na adrese: https://wojas.sk/topanky-damske-lodicky.

Semiš

Ďalším materiálom, z ktorého sa dnes často vyrábajú topánky, je semiš. Semiš je navyše dosť pružný, takže sa ľahko prispôsobí tvaru vašej nohy. Navyše je aj vzdušný, takže sa bude skvele hodiť na topánky na každé ročné obdobie. Semišové topánky pôsobia elegantne, takže sa dajú s úspechom nosiť na dennej báze, ale aj na špeciálne príležitosti. Medzi odporúčané modely patria okrem iného semišové ihličkové podpätky, ale aj elegantné sandále. Často odporúčané sú takisto topánky vykonané z velúru, ktorý je jednou z odrôd semišu.

Textilné materiály

Obuv môže byť vyrobená aj z rôznych druhov textilných materiálov, dokonca aj zo špeciálnych sieťok. Textilné topánky sú veľmi vzdušné, preto sa hodia najmä na leto. Medzi odporúčané modely v tomto prípade patrí okrem iného športová obuv, v ktorej sa môžete veľmi pohodlne pohybovať každý deň. Veľmi často sú topánky z textilných materiálov vybavené modernými technológiami, ktoré zabezpečujú správny odvádzanie vlhkosti. Vďaka tomu je možné topánky použiť na rôzne pohybové aktivity, ako je napríklad beh. Z textilných materiálov sú vyrobené aj obľúbené modely sneakersov a tenisiek.

Guma a pena

Aktuálne v predaji nájdete aj rôzne modely topánok z materiálov ako guma alebo pena. Najčastejšie sú to šľapky alebo žabky, teda obuv ako stvorená na leto. Obuv tohto typu je mimoriadne flexibilná a vzdušná a poskytuje tak každému, kto ju nosí, primeraný tepelný komfort. Oplatí sa staviť na overené značky, ktoré vyrábajú obuv z materiálov tých najvyšších kvalitatívnych parametrov. To je zárukou ich výnimočnej trvanlivosti na dlhé roky. Pohodlné topánky vyrobené z gumy alebo peny sú ako stvorené na každodenné nosenie, no môžete ich nosiť aj na pláži či kúpalisku. Určite vám poskytnú tú správnu úroveň pohodlia.

Pozrite si články

Zobraziť všetky články