Pridanie produktu (WooCommerce)

Žiadne komentáre

Podmienkou pre pridanie produktu do vášho WooCommerce eshopu je jeho korektné nastavenie. Ak sa v problematike neorientujete, odporúčam si nechať všetko nastaviť nejakým odborníkom. V prípade, že Vám eshop už beží a potrebujete len pridať ďalšiu položku, prečítajte si postup nižšie.

Pridanie nového produktu je vlastne veľmi podobné ako pridanie nového článku. Tento návod ale rozhodne nie je vyčerpávajúci. Popisuje len veľmi stručne základné pridanie produktu bez detailnejších konfigurácií.

V hlavnom ľavom menu vyberte Produkty> Vytvoriť produkt.

Vyplňte názov produktu a hneď pod ním popis produktu. Vpravo je možné vybrať obrázok produktu (ten by mal mať každý), prípadne galériu obrázkov.

Nižšie idú dáta o produkte. Tu to začína byť málinko zložitejšie. Je nutné si uvedomiť o aký typ produktu sa jedná. Na výber je z niekoľkých možností:

jednoduchý produkt
Tu nie je čo riešiť. Stačí vyplniť jeho cenu. Ak túžite po zobrazení nejaké zľavy, vyplňte aj cenu po zľave.

Produkt s variantmi
Hodí sa napríklad po oblečenie. Najprv je nutné pridať vlastnosť (napr. Veľkosť).

Ak nevidíte žiadne hodnoty (napr. Veľkosti) pre pridanie, v pravej časti je tlačidlo Pridať nový. Nezabudnite nové vlastnosti uložiť. Pokiaľ po uložení žiadna vlastnosť nepribudne, nevybrali ste žiadnu hodnotu.

Nasleduje vytvorenie variantov zo všetkých zvolených vlastností.

Výsledok by mal vyzerať nejako takto:

Jednoduchý produkt k stiahnutiu
Túto možnosť produktu vyberte, ak predávate napr. Ebooky, hudbu, softvér a podobne.

V zásade stačí vybrať jednoduchý produkt, zatrhnúť Virtuálne a Na stiahnutie, nastaviť cenu a pridať súbor. Prípadne možno aj obmedziť sťahovanie.

 

zdroj:https://ipdata.cz

Pozrite si články

Zobraziť všetky články