8 skvelých pluginov pre WordPress, ktoré sa vám budú hodiť

Žiadne komentáre

Využívate redakčný systém WordPress? Prinášame vám prehľad 8 užitočných nástrojov, ktoré sa vám rozhodne budú hodiť a ponúknu vám špeciálne funkcie. Pomôžu vám nielen k zvýšeniu bezpečnosti vašich stránok, ale zjednoduší vám aj prácu pri editácii webu. Pozrite sa, ktoré pluginy sme v našej redakcii vybrali.

V súčasnosti je dôležité myslieť na zvýšenie bezpečnosti webovej prezentácie. Z tohto hľadiska by pre vás mohli byť zaujímavé pluginy pre WordPress: Hide Login + a IP Geo Block.

Plugin Hide Login +
Tento plugin vám zruší presmerovanie URL wp-admin na wp-login.php, cez ktorú sa štandardne prihlasujete do administrácie stránok. S pomocou tohto pluginu si môžete nastaviť vlastné tvar URL pre prihlásenie, odhlásenie alebo stránku pre zabudnuté heslo. Vďaka tomuto nástroju možno tak skryť váš vstup do administrácie. Jednotlivé kroky na jeho inštalácii nájdete na oficiálnych stránkach wordpress.org/plugins/hide-login.

IP Geo Block
S pomocou pluginu IP Geo Block môžete zneprístupniť váš web určitým krajinám. Zabraňuje vkladanie spamov a blokuje pokusy o prihlásenie z nežiadúcich krajín. Obsahuje tiež funkciu “Zero-day Exploit Prevention pre WordPress”, ktorá pomáha blokovať škodlivé prístupy napríklad k wp-admin / *. Php. Ďalšie funkcie a viac informácií k tomuto modulu sú k dispozícii wordpress.org/plugins/ip-geo-block, kde si môžete tento plugin stiahnuť.

Akismet
Akismet slúži ako ochrana proti spamu, čo je vhodné pre všetky webové prezentácie bežiace na WordPress. Automaticky kontroluje všetky komentáre a filtruje tie, ktoré vyzerajú ako spam. Tento nástroj je vo WordPress už vopred nainštalovaný a je dobré si ho aktivovať. Budete však k tomu potrebovať API kľúč, ktorý získate po registrácii na oficiálnych stránkach tohto pluginu akismet.com. Ak máte vaše stránky alebo blog na osobné účely, po registrácii si tu môžete určiť, či finančne podporíte ďalší vývoj pluginu, alebo ho využijete zadarmo. U komerčných projektov je plugin spoplatnený.

Login LockDown
Ďalším užitočným nástrojom je Login LockDown, ktorý obmedzuje počet pokusov o prihlásenie z určitej IP adresy počas vymedzenej doby. Ak je počet povolených pokusov prekročený, je daná adresa pre ďalšie pokusy zakázaná na vopred stanovenú dobu. Plugin tak pomáha zabrániť prípadným pokusom o prelomenie hesla na vaše stránky. V predvolenom nastavení WordPress nemáte žiadne obmedzenia pre prihlásenie, preto je dobré si tento plugin stiahnuť a nainštalovať. Po jeho aktivácii sú vo východiskovom stave nastavené 3 pokusy o prihlásenie v priebehu 5 minút. Ak sa to nepodarí, je IP adresa zablokovaná na 1 hodinu. Jednotlivé parametre sa ale dajú upraviť.

Plugin nájdete na stránkach wordpress.org/plugins/login-lockdown.

TinyMCE Advanced
Ak začínate tvoriť svoje stránky na WordPress, odporúčame si tento plugin stiahnuť medzi prvými. Umožní vám rozšírenie panela nástrojov vo WYSIWYG editore WordPress. S pomocou tohto nástroja si môžete do editora navoliť rôzne typy tlačidiel napr. Pre vytváranie a editáciu tabuliek, zmeny farby textu a ďalšie.

Tento plugin si stiahnete na stránkach wordpress.org/plugins/tinymce-advanced.

Yoast SEO
Každý, kto má webové stránky alebo blog, by mal pamätať na SEO. Modul Yoast SEO vám pomôže vytvoriť lepšie obsah vašich stránok bežiacich na WordPress. Nejedná sa len o editovanie titulkov a popiskov pri článkoch. S týmto pluginom získate rôzne funkcie pre lepšiu optimalizáciu vašich stránok. Pomáha napríklad s vytváraním XML Sitemap, umožní vám pridávať Open Graph meta dáta, vytvára analýzu stránky, takže priamo vidíte, čo je možné prípadne zlepšiť, a obsahuje ďalšie užitočné funkcie. Naviac má jednoduché ovládanie a jednoduchá je aj jeho inštalácia.

Tento plugin si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke projektu wordpress.org/plugins/wordpress-seo.

Resize Image After Upload
Nahrávate na svoje stránky alebo blog obrázky, ale nechce sa vám je vopred špeciálne upravovať? Ak nahráte príliš veľký obrázok, zaberie veľa miesta a pomaly sa načítava. S pomocou tohto pluginu sa obrázok pri nahranie automaticky zmenší na nastavenú hodnotu. Pracuje s formátmi (JPG, PNG a GIF). Po jeho inštalácii si môžete upraviť nastavenia maximálnej výšky a šírky.

Viac informácií k nemu objavíte na wordpress.org/plugins/resize-image-after-upload.

Responsive Lightbox od dFactory
Aj posledný z vybraných pluginov sa týka obrázkov. Ide o nástroj pre vytvorenie efektu Lightboxu, ktorý sa prispôsobí aj v mobilných zariadeniach. Tento modul umožní prezerať používateľom vašich stránok väčšia verzia obrázkov.

Plugin si stiahnete na wordpress.org/plugins/responsive-lightbox.

V prípade, že ešte nemáte WordPress nainštalovaný, alebo si chcete vyskúšať aj inú Open Source aplikáciu, môžete skúsiť správca aplikácií CzechiaApps.com. Podporuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu viac ako 20 Open Source aplikácií vrátane WordPress.

Pozrite si články

Zobraziť všetky články