Nakupovanie na internete

Žiadne komentáre

Dnes nie je ničím výnimočným nákup na internete. Táto služba sa stala bežnou súčasťou nášho života a niekto si bez toho dokonca nedokáže svoje fungovanie vo svete vôbec predstaviť. Ak nás teda nebaví behanie po obchodoch plných ľudí, tak táto možnosť je to pravé.

Na internete zoženieme úplne všetko

Áno, je to tak. Chcete tie najlepšie granule pre svoje zvieracích miláčikov? Žiadny problém. Potrebujete novú sedačku? Ani toto nie je žiadny problém. Potrebujete práčku, umývačku, detské plienky, hračky alebo športové vybavenie? To všetko a ešte oveľa viac dnes zahŕňa internetový obchod. A výnimkou dnes nie je ani Rozvážka kvetín, potravín či jedla. To všetko cez internetový obchod.

Výhody nakupovania cez internet

Samozrejme, že výhody internetový obchod má. Predovšetkým je to pohodlie, ktoré doma máme a práve odtiaľ si v pokoji môžeme svoj tovar vybrať. Vyberať môžeme, ako dlho chceme a nikto nás nebude upozorňovať na to, že sa blíži zatváracie doba. Takže časová výhoda je na prvom mieste.

Ďalšou výhodou je bezpochyby odpadajúca postávanie v radoch. Na internetových stránkach obchodu jasne zákazník vidí, či je tovar na sklade a v prípade, že nie je, kedy bude opäť naskladnený. Navyše je tu presne udaná cena u každého tovaru a my tak presne vidíme, čo a za koľko si kupujeme. V bežných obchodoch a supermarketoch sa nám mnohokrát stáva, že cena uvedená na štítku nezodpovedá účtovanej cene pri pokladni. S tým potom vznikajú zbytočne zdĺhavé komplikácie.

Nevýhody internetového nakupovania

Čo sa týka záporov internetového nakupovania, tak musíme konštatovať, že aj tu sa nejaké vyskytnú. Asi zásadná nevýhodou je to, že si samotné tovar nemôže fyzicky ohmatať, overiť napríklad u odevov veľkosť a mäkkosť materiálu alebo sa zhodneme na tom, že opis tovaru nezodpovedá obrázku. To by mohol byť veľký problém pri rozbaľovaní objednaného tovaru a my budeme tak sklamaní.

Ďalšou nevýhodou internetového nakupovania je vlastne aj poštovné, prepravné a balné. V niektorých prípadoch dokonca môžeme dostať tovar aj bez platby týchto služieb, ale ide o určitý limit ceny. No a ako posledný bod nevýhod môžeme pripomenúť to, že tu nie je osobný vzťah medzi klientom a e – shopom.

    Pozrite si články

    Zobraziť všetky články