Ako vyčistiť vašu vonkajšiu drevenú hojdačku?

Žiadne komentáre
Vonkajšia hojdačka je ideálna, keď si chcete oddýchnuť a zrelaxovať. Drevené hojdačky sú obľúbené najmä vo vonkajších priestoroch. Oblasti dodajú nielen rustikálny vzhľad, ale aj dlho vydržia. Takéto hojdačky však ľahko priťahujú nečistoty, preto je dôležité ich pravidelne a správne čistiť. Vyžadujú si však náležitú starostlivosť. Ako na to? Poradíme vám krok za krokom, ako vyčistiť vašu drevenú hojdačku.

Oprášte vašu hojdačku

Začnite tým, že vašu záhradnú hojdačku oprášite, aby ste odstránili uvoľnené nečistoty. Zoškrabte tiež všetok vtáčí trus. Častým odstraňovaním prachu sa zníži pravdepodobnosť napadnutia dreva hmyzom alebo termitmi. Uistite sa, že ste oprášili nielen povrch, ale aj rohy a spodnú časť hojdačky, kde sa väčšinou nachádza najviac nečistôt. Je to dôležité, pretože ploštice môžu v týchto tmavých, často ignorovaných priestoroch stavať úle, čo môže byť škodlivé nielen pre vaše záhradné hojdačky, ale aj pre vaše deti, ktoré sa na nich hrávajú.

Umyte hojdačku čistou vodou

Aby ste si uľahčili proces čistenia povrchu, nastriekajte na hojdačku pomocou záhradnej hadice vodu. Tlak vody odstráni nečistoty prilepené na drevenom povrchu, na zároveň zaschnuté nečistoty mierne zmäkčí, a umožní vám jednoduchšie ich v ďalšom kroku odstrániť. Ak používate tlakový čistič, zvoľte radšej nižší tlak. Ten príliš vysoký môže poškodiť drevo.

Dôkladné čistenie

Teraz je čas vašu drevenú hojdačku dôkladne vyčistiť. Vytvorte zmes pozostávajúcu z 2-3 kvapiek tekutého mydla a vody. Nalejte mydlový roztok na hojdačku a nechajte pôsobiť 2-3 minúty. Použite kefku s mäkkými štetinami, ktorou povrch hojdačky krúživými pohybmi vydrhnete. Tým sa z hojdačky odstráni pleseň a nečistoty. Hojdačku následne opäť postriekajte čistou vodou alebo namočte handričku do vedra s čistou vodou a hojdačku utrite. Dôležité je, aby ste odstránili všetky zvyšky mydla.

Nechajte drevo vyschnúť

Nakoniec musíte hojdačku pred použitím nechať úplne vyschnúť. Odporúča sa utrieť ju suchou handričkou a potom nechať hojdačku prirodzene uschnúť, aby ste sa uistili, že na nej nezostanú žiadne škvrny ani šmuhy.

Pomocou týchto jednoduchých krokov budete mať vašu drevenú hojdačku za chvíľu čistú!

Pozrite si články

Zobraziť všetky články