Ako ochrániť poštovú schránku pred vandalmi

Žiadne komentáre
Aby mohlo byť vo svete dobro, musí byť miestami aj zlo. Pokiaľ si niekto vybíja zlosť na vašej poštovej schránke, dá sa s tým niečo urobiť. To ale neznamená, že vandalizmus je, keď vám niekto schránku rozbije. Patrí sem aj jej posprejovanie, poškodenie, ukradnutie, kradnutie pošty a podobne. Prichádzame s tipmi, ktoré vám pomôžu bojovať proti poštovým vandalom. Ako s nimi raz a navždy zatočiť?

Nahláste to

Najjednoduchší spôsob, čo môžete urobiť, je, že sa tomu postavíte a ohlásite to. Aspoň vedúcej na pošte a tá vám poradí. Napríklad americká poštová služba má oddelenie presadzovania práv a bezpečnosti, ktoré sa zaoberá takýmito prípadmi. Majú online formulár, ktorý môžete vyplniť pri nahlásení prípadu vandalizmu. Určite by ste nemali zabúdať ani na políciu, ktorá vám s dolapením môže tiež pomôcť. Vždycky je lepšie konať ako mlčať.

Zaobstarajte si nezničiteľnú schránku

Ak je vaša schránka pravidelne ničená vandalmi, možno je čas zaobstarať si nezničiteľnú schránku. Existujú spoločnosti, ktoré dokážu vyrobiť vlastnú poštovú schránku s robustnými funkciami a zámkom. Uistite sa, že držiaky sú vyrobené z odolnej ocele. Na inštaláciu novej poštovej schránky budete chcieť použiť pozinkované skrutky. Uistite sa, že máte pevný drevený stĺpik na pripevnenie poštovej schránky.

Vystužené poštové schránky sú drahšie, ale oplatí sa do nich investovať. Pri inštalácii vašej novej poštovej schránky sa snažte, aby bola čo najviac nedotknuteľná. Môžete ju napríklad zamúrovať do sĺpu vašej brány. Alebo ju dať až za plot aby nebola ľahko dosiahnuteľná. Nezabudnite ju vždy udržiavať v dobrom stave. Síce vás neochráni pred posprejovaním, ale pred zdemolovaním alebo vykrádaním však áno.

Zaznamenajte to

Nainštalujte malú videokameru na zaznamenanie akýchkoľvek činov vandalizmu poštových schránok. To sa môže hodiť najmä pri nahlasovaní prípadu polícii. Niektoré kamery citlivé na pohyb môžu spustiť alarm alebo pípanie, ak je niekto v blízkosti vašej poštovej schránky. Uistite sa, že ste kameru umiestnili na miesto, kam ju vandali nevidia. Môže to byť niekde na fasáde vašej strechy pri pohľade na poštovú schránku.

Pozrite si články

Zobraziť všetky články