5 Bežných problémov so zabezpečením WordPress a ako ich opraviť

Žiadne komentáre

Ak vlastníte web, ktorý využíva technológiu WordPress, musíte byť znepokojení možnými problémami a zraniteľnosťami zabezpečenie WordPress. Webové stránky WordPress sú náchylné k závažným problémom so zabezpečením a útokom. Ak sú weby napadnuté hackermi, nestojí to len vlastníka, pokiaľ ide o obnovenie systému späť do normálneho stavu, ale aj hodnotenie vyhľadávače.

  1. Útoky hrubou silou

Brute force je metóda pokusu a omylu používaná aplikačnými programami k roztrhnutiu šifrovaných dát, ako sú heslá. Je to rovnaké, ako keby sa do neho mohol vlámať zločinec, do trezoru alebo skrinky vyskúšaním mnohých možných kombinácií. Aplikácia Brute Force dekódovaním kontroluje všetky možné kombinácie legálnych znakov v sekvencii.

Užitočným tipom pre ochranu vášho webu WordPress pred útokmi hrubou silou je ochrana prihlásenie vášho webu. Ak implementujete metódu dvojfaktorové autentizácie, môžete počas procesu prihlásenia vytvoriť ďalšiu vrstvu zabezpečenia. V tomto spôsobe musíte okrem prihlasovacieho mena a hesla zadať jednorazový kód zaslaný prostredníctvom SMS do svojho mobilného telefónu, aby ste sa mohli prihlásiť. Google Authenticator je užitočný plugin, ktorý je k dispozícii pre efektívnu implementáciu tohto atribútu na vašich webových stránkach.

  1. Slabá heslá

Jednému z najvýznamnejších bezpečnostných zranení sa môžete ľahko vyhnúť nepoužívaním slabého hesla. Slabé heslo plus predvolené užívateľské meno administrátora je sen hackera preto je dôležité mať jedinečné a silné heslo. Upozorňujeme, že každá ďalšia vrstva (písmená, čísla) heslá výrazne znižuje možnosti, ako ho získať.

Heslo administrátora WordPress musí byť silné, musí obsahovať veľa možných znakov, symbolov alebo čísel. Musí to byť explicitné pre váš web WordPress a nesmie byť použitý nikde inde.

  1. Vylúčenie aktualizácie verzií

Ak budete aj naďalej používať zastarané verzie WordPress, pluginy a motívy, môže vás to nechať zraniteľné voči závažným útokom. Aktualizácia verzií často obsahujú záplaty pre bezpečnostné problémy v kóde. Preto je vždy nevyhnutné používať najnovšiu verziu všetkých pluginov a softvéru nainštalovaného na vašom webe WordPress. Aktualizácia sa zobrazujú na hlavnom paneli WordPress, akonáhle sú k dispozícii, je nutné, aby ste pri každom prihlásení vykonali praxi zálohovanie a potom potvrdili dostupné aktualizácie. Väčšina ľudí považuje úlohu vykonávanie aktualizácií za nevhodný a vyhýba sa tomu, čo stavia ich webové stránky vysokému riziku. Spúšťaním aktualizácií zakaždým, keď je to však možné, ich môže zachrániť pred rôznymi problémy so zabezpečením. Ak máte viac ako jeden web WordPress, môžete mať kontrolu nad aktualizáciami pomocou nástroja Easy Updates Manager.

  1. Použitie nedôveryhodných zdrojov

Jedným z najčastejších spôsobov, ako môžu útočníci využiť váš web WordPress, sú nezabezpečené alebo zastarané kódy. Pluginy a motívy musíte sťahovať a inštalovať iba z dôveryhodných zdrojov, napríklad z WordPress.org.

Môžete si tiež vybrať prémiové spoločnosti, ktoré budú sťahovať a inštalovať vaše pluginy, aby chránili váš web pred rôznymi útokmi. Navyše sa vyhnite použitia “bezplatných” verzií prémiových tém a pluginov WordPress, pretože tieto súbory mohli, byť upravené tak, aby obsahovali malware.

  1. Vstrekovanie SQL

K injekciám SQL dochádza, keď útočník dosiahne prístupu k vašej databáze WordPress MySQL. Útočník môže prostredníctvom rôznych injekcií SQL vytvoriť nové používateľské konto na úrovni správcu alebo vložiť nové dáta do svojej databázy, vrátane odkazov na škodlivé weby.

Najbežnejšie ochranné opatrenia proti SQL injekciám zahŕňa kontrolu a preverenie užívateľských vstupných kanálov, pretože to sú hlavné platformy pre útoky SQL injekcií. Musíte tiež skontrolovať všetky kódy na každej stránke vášho webu, kde zlúčite obsah stránky, príkazy, reťazca atď. So zdrojmi, ktoré môžu prichádzať od užívateľov.

Ak chcete mať istotu, že váš web je zabezpečený, môžete použiť Security Ninja. Tento plugin vykonáva viac ako 50 testov, ktoré poskytnú komplexný prehľad o zabezpečenie vášho webu. Vzhľadom k tomu, že sa nové hrozby objavujú každý deň, je nevyhnutné, byť aktuálna.

 

Pozrite si články

Zobraziť všetky články